Shaping the future of Social Media” sloganıyla organize edilen Social Media World Forum Europe markaların interneti özellikle de sosyal medya araçlarını ve platformlarını etkin bir şekilde kullanmaya başladığı günümüzde sosyal medya kullanımı üzerinde odaklı Avrupa’nın en kapsamlı etkinliği olacak. 15-16 Mart 2010 tarihlerinde Londra’nın ünlü Olympia’sında birçok farklı konferans ve workshop içerecek. Bu senenin ana konu başlıkları şunlar olarak belirlendi: Kurumsal Sosyal Medya, Sosyal TV, Mobil Sosyal Medya ve Bulut Bilgi İşlem.

facebook, Justin.TV, Monster, Orange gibi ünlü teknoloji ve internet firmalarının temsilcilerinden başka Mercedes, Beck’s, Lufthansa, Virgin, Pfizer, IKEA gibi firmaların sosyal medya ve online pazarlama sorumluları da etkinlikte yer alacaklar. Konferans programının tamamını etkinliğin web sitesinde bulabilirsiniz. Oturum ve seminerlerin çoğunluğu markaların sosyal medyada varlığı, sosyal medyanın kullanımı, takip ve raporlaması üzerinde yoğunlaşıyor. Enteresan konu başlıklarından bir tanesi de “sosyal medyanın politikaya etkisi”. Benim ilgimi çeken bir konuk da Japonya’nın en popüler sosyal ağlarından Mixi’nin yönetim kurulundan Neal Sato. Uzak doğuda sosyal ağların kullanımı hakkındaki oturumunu izlemek için sabırsızlanıyorum.

Türkiye’den official blogger olarak davet edildiğim etkinliğe yoğunluk olmazsa katılmayı planlıyorum. Henüz iki aydan fazla zaman olduğu için şimdilik biraz erken sayılabilir, fakat başkalarının ilgisini çekebileceğini düşünerek blogumda yer vermek istedim. Markaların sosyal medya kullanımı, online pazarlama ve PR üzerinde bu aralar yoğun olarak çalışıyorum ve bu etkinlik de Avrupa’nın bu konudaki sayılı etkinliklerinden bir tanesi olacak. 15-16 Mart’ta Londra’da olmayı planlayan varsa haberleşelim.Toplam : Bir Yorum Var

    Çağdaş Ünal Ocak 15th, 2010 at 8:56 pm

    Umarım vaktin olur ve gidersin. Uluslararası etkinliklerde Türkiye’den sektör hakkında bilgili birilerinin olması çok önemli. Böylece hem kültürel hem de sektörel olarak temsil edilme şansı yakalıyoruz. Zaten bunu sen de biliyorsun…

    Bir yazında katıldığın etkinliklerde edindiğin olumlu deneyimleri paylaşırsan hem bireyleri hem de kurumları bu konuda heveslendirmiş olursun.

Yorumunuz:


Add a comment on FriendFeed