ortakantin-yourthrep-logosYaklaşık bir hafta önce ilk olarak webrazzi’de çıkan haberi okumuşsunuzdur muhtemelen, 2005 senesinde üniversitede okurken yakın arkadaşım Volkan Biçer ile birlikte kurduğumuz ve ilerleyen zaman ile birlikte şirketleştirip profesyonel bir işletme haline getirdiğimiz üniversiteli sosyal ağı ortakantin‘e dünya çapında markalara gençlik iletişimi hizmeti veren Youth Republic ortak oldu. Bu ortaklık hakkında geçtiğimiz hafta boyunca birçok şey yazıldı & çizildi, farklı mecralarda da bu konuda haberler çıkmaya devam edecek, şimdiye kadar eksik olan kısım ise bu beraberliğin kimlerin katkısıyla ve ne şekilde oluştuğu idi.

Bu aralar ikinci dönemi başlayan etohum organizasyonunda girişimciler ve yatırımcılar aynı ortamda buluşma fırsatı buluyor. Biz bir etohum şirketi değildik ve sahneye çıkıp büyük kitlelere projemizi anlatmadık. Fakat elimizdeki projenin belli bir bilinirliği ve ticari değeri bulunuyordu. İlk paragrafta yazdığım üzere ortakantin de YouthRep de belli bir kitleye yönelik çalışmalar sürdürüyorlar ve bu ortaklığın bir sinerji doğuracağı kesin. Bu aşamada bizi etohum organizasyonu sektörde iyice bilinir bir konuma getirdi ve Burak Büyükdemir hocamızın da yardımıyla Youth Republic’in sahipleriyle tanışma ve görüşme fırsatı bulduk. Burak Hoca’ma (ben ona böyle hitap ediyorum, benim annem babam da emekli öğretmendir) buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

etohumKişisel bir blog tutmaya karar vermemde etohum’un katkısı olduğunu blogumun henüz ilk yazısında belirtmiştim. Bu yazı ile bir hatırlatma yapmış olayım, bu linkini verdiğim yazıyı yazdığımda henüz ortada ortaklık adına bir sözcük bile konuşulmamıştı. Fakat elinizde adamakıllı bir projeniz varsa, çalışıyorsanız, üretiyorsanız, ve yeni bağlantılar için imkanınız da varsa işinizi büyütmek kolaylaşıyor. İşinizi iyi yapmak, kime fayda sağlayabileceğinizi bilmek, ve onlara ulaşabilmek çok önemli.Toplam : 3 Yorum var

  Sadık Kocabaşa Eylül 5th, 2009 at 7:48 pm

  Vadi, öncelikle size ve youth republic ekibine hayırlı olmasını diliyorum. Umarım bu tür birleşmeler hem startuplara ilham verir, hem de firmalara internet hakkında cesaret verir.

  ANIL ALTAŞ Eylül 13th, 2009 at 8:52 am

  Sevgili Vadi, bir Bogazici mezunu olarak, yuksek ogrenim hayatımın buyuk! bir kısmını geçirdiğim Orta Kantin’in, yaptığınız ortaklıkla artik daha çok universite ogrencisine ulaşabileceği ve gelisebilecegi fikri beni cok mutlu etti. Başından beri inandığım projenizle ilgili tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Kurduğu doğru bağlantılar ve ulaştığı güzel sonuçlar için Burak Hoca’yı da tebrik etmek gerekiyor tabi. Haftaya etohumda gorusmek uzere…

  Natali Yeşilbahar Eylül 30th, 2009 at 8:31 am

  Ortakantin.com’u oluşturan Vadi ve Volkan’ı tebrik ediyorum. Youth Rebuplic açılımıyla keyifli projeler gerçekleştireceklerine ve farklı projelere imza atacaklarını düşünüyorum.

Yorumunuz: